1808J2K50150KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J2K50150KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
15pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808J2K50150KCT
Knowles Syfer 1808J2K50150KCT
15pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2K50150KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J2K50150KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm