1808J2K50121MXT
Mfr.Part #
1808J2K50121MXT
Description
CAP CER 120PF 2.5KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
120pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J2K50121MXT
Knowles Syfer 1808J2K50121MXT
120pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2K50121MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808J2K50121MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm