1808J2K00680GCT
Mfr.Part #
1808J2K00680GCT
Description
CAP CER 68PF 2KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±2%
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J2K00680GCT
Knowles Syfer 1808J2K00680GCT
68pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2K00680GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808J2K00680GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm