1808J2K00220GCT
Mfr.Part #
1808J2K00220GCT
Description
CAP CER 22PF 2KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J2K00220GCT
Knowles Syfer 1808J2K00220GCT
22pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2K00220GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808J2K00220GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm