1808J2508P20BCT
Mfr.Part #
1808J2508P20BCT
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
8.2pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J2508P20BCT
Knowles Syfer 1808J2508P20BCT
8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2508P20BCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J2508P20BCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm