1808J2500681KFR
Mfr.Part #
1808J2500681KFR
Description
CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
1808 (4520 metric)
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J2500681KFR
Knowles Syfer 1808J2500681KFR
680pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2500681KFR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808J2500681KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm