1808J2500681FFR
Mfr.Part #
1808J2500681FFR
Description
CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
1808J2500681FFR
Knowles Syfer 1808J2500681FFR
680pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2500681FFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J2500681FFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm