1808J2500681FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J2500681FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
680pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808J2500681FCT
Knowles Syfer 1808J2500681FCT
680pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2500681FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808J2500681FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm