1808J2500562JCR
Mfr.Part #
1808J2500562JCR
Description
CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
5600pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J2500562JCR
Knowles Syfer 1808J2500562JCR
5600pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2500562JCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J2500562JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm