1808J2500561FFR
Mfr.Part #
1808J2500561FFR
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1808
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
560pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Datasheets
1808J2500561FFR
Knowles Syfer 1808J2500561FFR
560pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2500561FFR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J2500561FFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm