1808J2500473KXT
Mfr.Part #
1808J2500473KXT
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1808
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
0.047µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J2500473KXT
Knowles Syfer 1808J2500473KXT
0.047μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2500473KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J2500473KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm