1808J2500470KDR
Mfr.Part #
1808J2500470KDR
Description
CAP CER 47PF 250V X7R 1808
Capacitance :
47pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808J2500470KDR
Knowles Syfer 1808J2500470KDR
47pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2500470KDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808J2500470KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm