1808J2500391FCT
Mfr.Part #
1808J2500391FCT
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J2500391FCT
Knowles Syfer 1808J2500391FCT
390pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2500391FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J2500391FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm