1808J2000183KDT
Mfr.Part #
1808J2000183KDT
Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1808
Capacitance :
0.018μF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J2000183KDT
Knowles Syfer 1808J2000183KDT
0.018μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000183KDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808J2000183KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm