1808J2000180GCR
Mfr.Part #
1808J2000180GCR
Description
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1808
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
1808J2000180GCR
Knowles Syfer 1808J2000180GCR
18pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000180GCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J2000180GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm