1808J2000154KDR
Mfr.Part #
1808J2000154KDR
Description
CAP CER 0.15UF 200V X7R 1808
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
0.15μF
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J2000154KDR
Knowles Syfer 1808J2000154KDR
0.15μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000154KDR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J2000154KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm