1808J2000151MDR
Mfr.Part #
1808J2000151MDR
Description
CAP CER 150PF 200V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
150pF
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
1808J2000151MDR
Knowles Syfer 1808J2000151MDR
150pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000151MDR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J2000151MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm