1808J2000151JDT
Mfr.Part #
1808J2000151JDT
Description
CAP CER 150PF 200V X7R 1808
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J2000151JDT
Knowles Syfer 1808J2000151JDT
150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000151JDT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
1808J2000151JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm