1808J2000150GCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J2000150GCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
15pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1808J2000150GCR
Knowles Syfer 1808J2000150GCR
15pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000150GCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808J2000150GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm