1808J2000124JXT
Mfr.Part #
1808J2000124JXT
Description
CAP CER 0.12UF 200V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.12μF
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J2000124JXT
Knowles Syfer 1808J2000124JXT
0.12μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000124JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J2000124JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm