1808J2000122KCR
Mfr.Part #
1808J2000122KCR
Description
CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1808J2000122KCR
Knowles Syfer 1808J2000122KCR
1200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000122KCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J2000122KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm