1808J2000122GFT
Mfr.Part #
1808J2000122GFT
Description
CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 1808
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±2%
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
1808J2000122GFT
Knowles Syfer 1808J2000122GFT
1200pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000122GFT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808J2000122GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm