1808J2000121GCT
Mfr.Part #
1808J2000121GCT
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808J2000121GCT
Knowles Syfer 1808J2000121GCT
120pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000121GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808J2000121GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm