1808J2000121FFT
Mfr.Part #
1808J2000121FFT
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Datasheets
1808J2000121FFT
Knowles Syfer 1808J2000121FFT
120pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000121FFT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J2000121FFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm