1808J2000120JFT
Mfr.Part #
1808J2000120JFT
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
12pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
200V
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Datasheets
1808J2000120JFT
Knowles Syfer 1808J2000120JFT
12pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000120JFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808J2000120JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm