1808J2000103KDR
Mfr.Part #
1808J2000103KDR
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1808
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J2000103KDR
Knowles Syfer 1808J2000103KDR
10000pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000103KDR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J2000103KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm