1808J2000102JDT
Mfr.Part #
1808J2000102JDT
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Feature :
High Temperature
Datasheets
1808J2000102JDT
Knowles Syfer 1808J2000102JDT
1000pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2000102JDT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808J2000102JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm