1808J1K50561KXR
Mfr.Part #
1808J1K50561KXR
Description
CAP CER 560PF 1.5KV X7R 1808
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J1K50561KXR
Knowles Syfer 1808J1K50561KXR
560pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K50561KXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1K50561KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm