1808J1K50332KXR
Mfr.Part #
1808J1K50332KXR
Description
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808J1K50332KXR
Knowles Syfer 1808J1K50332KXR
3300pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K50332KXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1K50332KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm