1808J1K50221KCT
Mfr.Part #
1808J1K50221KCT
Description
CAP CER 220PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J1K50221KCT
Knowles Syfer 1808J1K50221KCT
220pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K50221KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808J1K50221KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm