1808J1K50101KCR
Mfr.Part #
1808J1K50101KCR
Description
CAP CER 100PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
100pF
Datasheets
1808J1K50101KCR
Knowles Syfer 1808J1K50101KCR
100pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K50101KCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J1K50101KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm