1808J1K50101JCT
Mfr.Part #
1808J1K50101JCT
Description
CAP CER 100PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100pF
Datasheets
1808J1K50101JCT
Knowles Syfer 1808J1K50101JCT
100pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K50101JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J1K50101JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm