1808J1K25P60DCR
Mfr.Part #
1808J1K25P60DCR
Description
CAP CER 5.6PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J1K25P60DCR
Knowles Syfer 1808J1K25P60DCR
5.6pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K25P60DCR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808J1K25P60DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm