1808J1K25P60CCR
Mfr.Part #
1808J1K25P60CCR
Description
CAP CER 5.6PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
1808J1K25P60CCR
Knowles Syfer 1808J1K25P60CCR
5.6pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K25P60CCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808J1K25P60CCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm