1808J1K20821KCR
Mfr.Part #
1808J1K20821KCR
Description
CAP CER 820PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J1K20821KCR
Knowles Syfer 1808J1K20821KCR
820pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20821KCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1K20821KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm