1808J1K20472MXR
Mfr.Part #
1808J1K20472MXR
Description
CAP CER 4700PF 1.2KV X7R 1808
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
4700pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J1K20472MXR
Knowles Syfer 1808J1K20472MXR
4700pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20472MXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1K20472MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm