1808J1K20392JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J1K20392JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 1.2KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
3900pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808J1K20392JXT
Knowles Syfer 1808J1K20392JXT
3900pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20392JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J1K20392JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm