1808J1K20391GCT
Mfr.Part #
1808J1K20391GCT
Description
CAP CER 390PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J1K20391GCT
Knowles Syfer 1808J1K20391GCT
390pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20391GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J1K20391GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm