1808J1K20390JCR
Mfr.Part #
1808J1K20390JCR
Description
CAP CER 39PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J1K20390JCR
Knowles Syfer 1808J1K20390JCR
39pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20390JCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1K20390JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm