1808J1K20331KXR
Mfr.Part #
1808J1K20331KXR
Description
CAP CER 330PF 1.2KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
330pF
Datasheets
1808J1K20331KXR
Knowles Syfer 1808J1K20331KXR
330pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20331KXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808J1K20331KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm