1808J1K20271KXR
Mfr.Part #
1808J1K20271KXR
Description
CAP CER 270PF 1.2KV X7R 1808
Capacitance :
270pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J1K20271KXR
Knowles Syfer 1808J1K20271KXR
270pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20271KXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J1K20271KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm