1808J1K20221KCR
Mfr.Part #
1808J1K20221KCR
Description
CAP CER 220PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J1K20221KCR
Knowles Syfer 1808J1K20221KCR
220pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20221KCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808J1K20221KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm