1808J1K20220GCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J1K20220GCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
22pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808J1K20220GCR
Knowles Syfer 1808J1K20220GCR
22pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20220GCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1K20220GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm