1808J1K20220FCR
Mfr.Part #
1808J1K20220FCR
Description
CAP CER 22PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±1%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1808J1K20220FCR
Knowles Syfer 1808J1K20220FCR
22pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K20220FCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1K20220FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm