1808J1K00822KDT
Mfr.Part #
1808J1K00822KDT
Description
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
8200pF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J1K00822KDT
Knowles Syfer 1808J1K00822KDT
8200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00822KDT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
1808J1K00822KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm