1808J1K00820JDR
Mfr.Part #
1808J1K00820JDR
Description
CAP CER 82PF 1KV X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
82pF
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1808J1K00820JDR
Knowles Syfer 1808J1K00820JDR
82pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00820JDR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1K00820JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm