1808J1K00470JFR
Mfr.Part #
1808J1K00470JFR
Description
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1808J1K00470JFR
Knowles Syfer 1808J1K00470JFR
47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00470JFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808J1K00470JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm