1808J1K00390JFR
Mfr.Part #
1808J1K00390JFR
Description
CAP CER 39PF 1KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
39pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J1K00390JFR
Knowles Syfer 1808J1K00390JFR
39pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00390JFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808J1K00390JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm