1808J1K00272JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J1K00272JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
2700pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1808J1K00272JXR
Knowles Syfer 1808J1K00272JXR
2700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00272JXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J1K00272JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm