1808J1K00272JDT
Mfr.Part #
1808J1K00272JDT
Description
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
High Reliability
Datasheets
1808J1K00272JDT
Knowles Syfer 1808J1K00272JDT
2700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00272JDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1808J1K00272JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm